Expand

Zdr_v_čk_! Toto je mapa pekných miest a vecí v Bratislave!

Back

Kúpaliská

Delfín, Ružová dolina 18

Rača (zbojníčka) – Knižková dolina

Krasňany – Černockého

V Ekoiuvente na Búdkovej

Tehelné pole, Junácka 4

Delfín

Pokojné kúpalisko v soreláckom vnútrobloku pri Miletičke. Je veľmi pekne navrhnuté, s veľkou zaujímavou budovou, ktorá na okraji bazéna pôsobí ako výletná loď. Na poschodí si po kúpačke môžete dať hranolky s kečupom, kofolu s ostrými bublinkami, alebo klobásku. Celkovo má Delfín mimoriadne príjemnú atmosféru, obľubujem ho najmä podvečer, keď odídu tí najopálenejší a ostanú osamelí plavci, ktorí idú ukončiť sparný letný deň kontemplatívnymi dĺžkami v studenej vode. Na rozohriaty betón si capnem osušku a kým ma tieň nevytlačí k plotu, ešte trochu obschnem. 


Rača

Dostanete sa tam električkami 3, 5, 11, je to zastávka Hybešova. Po krátkej prechádzke do kopca cez starú Raču popri chalúpkam a rodinným domom sa dostanete na spustnuté parkovisko – čistinku. No a za modrým plotom je kúpalisko. Oproti ostatným uvedeným kúpaliskám má takú dedinskú atmosféru a veľa trávnika. Ležíte na deke, osa sa topí v hroznovke a na pozadí odbíja zvon neďalekého kostola. Takže máte presný prehľad, koľko štvrťhodín sa už vyhrievate. Voda je riadne studená, bufet ako má byť a nebýva tam moc plno.


Kúpalisko Krasňany

Krasňanské kúpalisko patrí tiež medzi tie menšie a príjemnejšie. Je skôr takého sídliskového typu, obkolesené zástavbou. Viem si predstaviť, čo to mohlo byť za detstvo v okolitých dvoroch. Celé leto na obed langoš/hot-dog alebo zmrzlina, fialové pery a rozmočené prsty. Je tu pomerne dosť stromov, tak ak nie ste smažiaci sa typ,  úkryt si nájdete.


Mičurín

V areáli Ekoiuventy pod Slavínom, pri konečnej 203 na Búdkovej. Ide tam aj 207-čka.

„Leto v BA dokážem prežiť najmä vďaka tomuto kupku rovno pod Slavínom, kúsok od pekného pomníka obetiam I. sv. vojny, kde som sa ako decko ľúbil hrávať.“ 

„Kúpalisko staromódneho typu, na trávičke nad mestom. Bazén je taký menší a nehlboký, viac na osvieženie ako plávanie, ale výborná atmosféra na celodenie hranie faraóna na deke.“


Tehelné pole

Vznešeno modernistické kúpalisko v štvrti medzi Vajnorskou a Rožňavskou. Voda je tam riadne studená po celú sezónu. Osobne tam najradšej chodím podvečer, keď nie je úplne najkrajší a najslnečnejší deň. Bazén máte takmer pre seba, zadýchaní a vychladení si ľahnete na rozohriatu dlažbu a sledujete svoj dych a developérsku situáciu naookolo. Ste tam akoby na ostrove ľudskej mierky. Areál má 3 bufety a ešte viac langošov:) len keď máte ten bazén pre seba, tak bufety sú zavreté. No čo, daň za to podvečernú atmo.

Kúpalisko postavili na začiatku 2. svetovej vojny, keď sa petržalská strana Dunaja aj s Lidom stali súčasťou nacistického Nemecka. Z toho istého dôvodu sa začal stavať aj bazén pod hradom, ktorý však nikdy nedokončili.

Máš k tomu čo dodať? Ťuk!