Expand

Zdr_v_čk_! Toto je mapa pekných miest a vecí v Bratislave!

Back

Funus

Prokopa Veľkého 1, na konci Hlbokej nad SAV

„Po prechádzke Horským parkom do Funusu na čapovaný Budvar desinku, alebo strášne dobrú hroznovku (niečo ako vineja, ale menej sladké, strašne dobré osvieživé!)."

„Zaradil by som to aj do skanzenu: o 21.50 ani ťuk, keď by si si chcel dať 1 malé, tak si nepriateľ ľudu... a takisto čistota ako štvorka bez obsluhy za totáču. Sorry, to len aby sme lásku k starej značke priliš nepreháňali."

„Len málo ľudí vie, že v pamätný deň 24. 4. 1836 sa Ľudovít Štúr a štúrovci cestou z pamätnej vychádzky z Devína zastavili práve v hostinci - vo Funuse (vtedy sa myslím ešte Funus nevolal). Jedli a pili, avšak nemali na zaplatenie a tak ich krčmár nechcel pustiť a dvaja z nich museli ísť do neďalekého Prešporka po peniaze a vrátiť sa späť, aby zaplatili. O tejto udalosti píše aj J. M. Hurban priamo v Štúrovom životopise."

„Tá záverečná o 21:50 je kvôli novoprisťahovaným občanom, ktorým vadil ten ruch. Poznám to tam viac ako dôverne, sedávalo sa dlho, muzika hrala. Len potom títo vyvolávali MP a iných a nedalo sa. Škoda, škoda. Aj ta bytovka čo tam stojí, raz darmo, krásne prostredie. Funus ma ale stále svoje čaro, čize skanzen nie."

Máš k tomu čo dodať? Ťuk!