Expand

Zdr_v_čk_! Toto je mapa pekných miest a vecí v Bratislave!

Back

Pekárne

Zlatý bochník – Je to pri Štrkovci na Komárnickej 11 (v budove Atrium), trošku to treba hľadať, ak sa tam dobre nevyznáte.

Yeme

V Avione na Americkom námestí, z tej strany ako je Krížna

Yeme

Najväčší prínos tohto nového reťazca je jednoznačne ich pekáreň... Stačí si spomenúť a už sú sliny zbehnuté. Rôzne pokrútené chleby, zdravé i biele a strašne voňavé. Ich croissantami vypálili rybník všetkým, čo sa o ne kedy pokúšali. Ani nebudem hovoriť, zastavte sa tam povybavení občaňáku a následne zamoríte vôňou čerstvého chleba celý trolejbus...


Zlatý bochník

„Rozhodne odporúčame, sme na tomto zariadení priam závislí, chodíme tam už dosť dlho každú sobotu :-) Majú super koláče a sendviče. Zákusky osobne neľúbim, ale vyzerajú úžasne. Obsluha je fajn a kávička ešte lepšia." (Zuzka) 

„Keď tam človek vstúpi, je to ako by sa preniesol niekde do malého nemeckého mestečka, majú skvelé slané a sladké pečivo, plnené žemle, ale aj šaláty a výborné koláče, je to tam super, trošku to pripomína naglreiter, ale ceny sú o dosť nižšie. Odporúčam!” (Mária)


Spusta

Pekáreň, kam sa oplatí ísť aj na raňajky. Tety za pultom sú netrpezlivé, výber bohatý a takého skôr domáckeho typu. Žiadne Francúszko, skôr žitný ostrov. Zaujímavá je aj okolitá societa. Dámy – kamarátky na raňajkách si dávajú viedenskú, vedľa zahraničný pán s notebookom, slečna z lekárskej fakulty s papiermi v rukách sa rozhoduje, ktorý obložený chlebík si dnes dá... Majú síce aj pobočku v meste na Nedbalovej, tá však väčšinou zíva prázdnotou.


Máš k tomu čo dodať? Ťuk!