Expand

Zdr_v_čk_! Toto je mapa pekných miest a vecí v Bratislave!

Back

Antikvariáty

Justičná 9 za Justičákom (nečakané.)

Na rohu Grösslingovej a Ulice 29. augusta

Pegas – Bohrova 3

Klausove klenoty – Medená 33

Antikvariát Petra Uličného – Štefánikova 3

Skrýša – Palkovičova 7 pri zimáku

Koceľova 16

Justičná

„Už kultový antikvariát, až po strop napchatý knihami s výborným ujom. PO–PI 10:00–18:00, obedňajšia prestávka 13:00–14:00" www.antikvariatjusticna.sk

Na rohu na 29. augusta

„Antikvariát (PO-PI 13:00–17:00) kde predáva taký svojský, ukecaný pán, pôvodne učiteľ matematiky, či fyziky. Ak máte chuť sa na cca hodinku zaseknúť v bezčasí a v polosuteréne zateplenom knihami, pripravte si do zásoby zopár titulov ktoré hľadáte. Ako rozbušku. Z toho, čo som hľadala nemal nič, zato mi ale  odporučil a prerozprával množstvo príbuzných kníh, poznamenal desiatky anekdot a gossipov z dejín. Kto  z dejateľov bol gay a kto zomrel na sifylis, ako zmizlo Hlinkovo telo, ako objavili v poľskej temnosti roky zasypaného ruského vojaka (živého), príbeh údajného Rasputinovho penisu vo formaldehyde... Atď. Len boh vie, čo z toho je naozaj pravda, v každom prípade je to veľa podnetov pre bádanie:)."

Na Koceľovej

Pracuje tam taký mladý vlasáč, je milý, veselý, poradí, treba navštíviť.

Pegas

„Maličký antikvariát, celý obložený knihami. Dá sa tam nachodiť tak sedem krokov maximum. Pán Slíž!“

Klausove klenoty

"Trochu online, a vlastne aj dosť offline antikvariát na Medenej a internete. Vedúci Klaus sa už niekoľko rokov snaží otvoriť prevádzku a časom z toho vznikol predajný žáner sám osebe. Sídli na Medenej, v priestore, ktorý je tak trochu celý výklad. Keď idete okolo, popozeráte si aktuálnu zostavu vystavených kníh a platní, ktorých kúpu si môžete následne s Klausom dohodnúť. Taktiež funguje na facebookovej stránke, kde večer pribúdajú nové prírastky, stačí okomentovať záujem a dohodnúť. Dobrý výber aj reasonable ceny."

„Na svoje si prídu tí, čo majú radi poctivú medzivojnovú knižnú tvorbu v štýle symposion/dp/elk/melantrich. Výborné (až neuveriteľné) ceny a výborná poézia. Noty a cédečka sem určite "dodáva" profesionál a fajnšmeker.“

Antikvariát Petra Uličného

"Peťo je skvelý antikvárnik, má úžasné knihy a rozhovor s ním je vždy zážitok. Má ozajstné poklady a krásne sa s ním rozpráva." (Zuzana)

Skrýša

Už som tam síce dlhšie nebol, ale vždy tam bol najkvalitnejší výber v celej BA. Jedna malá miestnosť plná poctivo povyberaných kníh za super ceny. (Ján)

Máš k tomu čo dodať? Ťuk!