Expand

Zdr_v_čk_! Toto je mapa pekných miest a vecí v Bratislave!

Back

Koník

Na rohu Dunajskej a Ulice 29. augusta

» Koník je kultové miesto na Mlynských Nivách. Poznajú ho najmä staršie generácie. Výborné pivo a hlavne obsluha! Teda ak natrafíte na tú správnu zmenu :) miesto ozajstných štamgastov!« (Viera) 

» V lete majú vytiahnutú terasu. Je to na jednej z najrušnejších križovatiek v meste, ale aj tak to pivo s výfukovými plynmi má svoje čaro.« 

» V Koníku sa stretávajú spisovatelia, režiséri, novinári, trocha spodiny a náhodní okoloidúci. Podnik preslávený prítulnou obsluhou (Bea a Janka) ponúka výbornú Plzeň, o čosi horší Budvar, ale vždy priateľskú atmosféru. Veľké zadné stoly sú nonstop rezervované pre partie štamgastov, medzi ktorých sa zaradíte, keď sa zoznámite s čašníčkami. Cez obed sa tu nefajčí.« » Bratislavská klasika. Za komunistov snáď najhoršia a najšpinavšia krčma v meste. Prvý skutočný Bratislavský Pub po rekonštrukcii v roku 1992. Dnes kultové miesto. Kto neprežil žúrku u Koňa, nežil. Po večeroch ak sa pošťastí a dostaví sa „stará zostava” tak je nehorázne „kino”. Fellini a Kusturica by si prišli na svoje. 

» Logo krčmy nad vchodom robil známy dizajnér staršej generácie Vladimír Rostoka.«

Máš k tomu čo dodať? Ťuk!